Ekstrakty Borówkowe

Ekstrakt borówki (Vaccinum myrtillus) w formie proszku bez cukru jest dedykowanym składnikiem produktów spożywczych, suplementów odżywczych i kosmetyków. Oferta skierowana jest do firm produkcyjnych wyrobów spożywczych (jogurtów, czekolady, gumowy do żucia), suplementy diety oraz dla producentów kosmetyków. Standaryzowana zawartość polifenoli wynosi 7000 mg/100g dla ekstraktu borówki w proszku. Ekstrakt borówki jest w formie proszku o granulacji od 0,01 mm do 0,1 mm.

 

Ekstrakt borówki do spożycia

Suszony ekstrakt borówki zawiera wysoka zawartość polifenoli i antocyjanów. Polifenole eliminują wolne rodniki w przewodzie pokarmowym i poprawiają przemianę materii w czasie diety. Dawkowanie ekstrakt borówki do 750 mg dziennie.

 

Ekstrakt borówki wpływa korzystanie na układ sercowo-naczyniowy poprzez właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Ekstrakt borówki wpływa korzystanie na obniżanie poziomu złego cholesterolu (LDL), prawidłowe ciśnienie krwi i poprawia ogólną kondycję serca. Ekstrakt borówki dedykowany do suplementów poprawiających ostrość widzenia szczególnie dla osób słabowidzących. Częściowa rozpuszczalność w wodzie. Ekstrakt borówki jest produktem do spożycie, nie przekraczać zalecanej dziennej dawki; nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety lub zdrowego stylu życia. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Przechowywanie szczelnie zamknięte w lodówce do 12 miesięcy.

 

Ekstrakt borówki  do kosmetyków

Ekstrakt borówki neutralizują szkodliwe działanie toksyn i wolnych rodników na skórze, przez co spowalniają procesy starzenia się. Ekstrakt borówki zmniejsza ryzyko uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze. Kosmetyki z ekstraktem borówki wygładzają skórę, która staje się gładsza i bardziej napięta. Ekstrakt borówki zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów skóry. Ekstrakt borówki posiada działanie antybakteryjne i jest dedykowany do cery tłustej i trądzikowej. Jest doskonałym dodatkiem do maseczek, toników, kremów i serum. Zastosowanie do pielęgnacji skóry. Zalecane stężenie do skóry od 0,5 do 5%. Przechowywanie szczelnie zamknięte w chłodnym i suchym miejscu (2-4C) do 12 miesięcy.

 

Skład ekstraktu z borówki

Ekstrakt borówki w proszku zawiera 100% owoców borówki, pH 3,5 – 4,0, do zastosowania produkcyjnego.

 

Sposób pakowania:

Opakowania Torebki doypack  po 500 ml (200 g), po 250 ml (70 g).

Cena, płatność i dostawa

Ekstrakt borówki w proszku za 200 g

Cena netto 220 zł za 1 opakowanie przy zamówieniu minimum 5 szt.

 

Ekstrakt borówki w proszku za 70g netto

Cena netto 90 zł za 1 opakowanie. 

 

Do wartości zamówienia doliczamy koszty przesyłki.

Wysyłka: 24h po zamówieniu i dokonaniu płatności.

Płatność przelewem przed wysłaniem przesyłki na podstawie zamówienia.

 

 

Kontakt mailowy do zamówienia

l.slisz@fortifruits.com

 

Dane adresowe:

FORTIFRUITS Sp z o.o.

ulica Mikołaja Reja 12,

35-211 Rzeszów

NIP 5170414068

 

 

Zastosowanie